Jak układać włosy męskie – porady stylisty – Męskie Zacięcie

Jak układać włosy męskie – porady stylisty – Męskie Zacięcie

Drodzy Panowie,

Pewnie często zastanawiacie się jak ułożyć swoją fryzurę,  aby w końcu wyglądała tak jak tego oczekujecie. Sprawa nie jest taka prosta na jaką się wydaje i nie wiąże się tylko z nałożeniem  żelu na włosy i przeczesanie grzebieniem.

Zacznijmy zatem od początku.

Aby ułożyć swoją fryzurę w oczekiwany sposób musimy wziąć pod uwagę kilka zmiennych :

– rodzaj fryzury

– rodzaj włosów

– odpowiednio dobrany kosmetyk do stylizacji

No i po tym co napisałem aż odechciewa się brnąć dalej w ten wątek, ale zachęcam doczytaj go do końca, a temat stanie się dla Ciebie prosty.

Jeśli chcesz aby fryzura się dobrze układała stylizacja jej musi być zgodna z tym co wystrzygł na głowie Twój fryzjer. Nie zrobisz fryzury z przedziałkiem kiedy fryzjer strzygł Ciebie na jeża –  to oczywiste.

Najlepiej układa się włosy zaraz po umyciu kiedy są czyste, miękkie i podatne na układanie. Czasami wystarczy tylko grzebień ale w przypadkach trudniejszych fryzur takich jak Pompadour czy Quiff konieczne jest użycie suszarki i szczotki dla osiągnięcia zamierzonego efektu. Ciepłe powietrze suszarki modeluje i nadaje określony kształt modelowanym włosom.

Różnego rodzaju kosmetyki ułatwiają modelowanie (pianki , fluidy, spraye modelujące).

Po wymodelowaniu włosów przyszedł czas na utrwalenie fryzury. I tutaj zaczyna się koncert rozwiązań i możliwości.

Jak wybrać dla siebie właściwy kosmetyk aby fryzura wyglądała idealnie?

Musisz sprawdzić jaki rodzaj włosów posiadasz. Czy są to włosy grube, średnie, a może cienkie i delikatne. Kiedy już to określisz warto do tego równania dodać ich długość i efekt stylizacyjny jakiego oczekujesz. Mając te dane precyzyjnie i właściwie wybierzesz swój kosmetyk.

Kosmetyki mają w swoim opisie dwie ważne dla Ciebie informacje. Pierwsza to siła utrwalenia, a druga to siła nabłyszczenia. Dzięki tym informacjom wybierzesz albo silniejszy albo słabszy kosmetyk. Im mniejsza siła nabłyszczenia tym efekt będzie bardziej matowy czyli naturalny. Zastanawiasz się teraz pewnie nad ważną kwestią jaki rodzaj kosmetyku ( pianka, żel, pasta pomada czy inny ). Każdy kosmetyk należy do jakiejś  grupy: żeli, guma, pasta, glinek, pomada czy lotonów.

Którą grupę zatem wybrać?

Najprościej będzie to wytłumaczyć na bazie konkretnego przykładu.

Weźmy pod lupę fryzurę Irokez. Nie za duży ten irokez taki na kilka centymetrów. Chcesz aby był matowy i wystylizowany w nieładzie i sprawiał wrażenie, że taki jest z natury i że nic  konkretnego na włosach się znajduje. Włosy są średniej grubości, podatne na układanie.

Sięgam po produkt:

siła nabłyszczenia: niska ( matowa )

siła utrwalenia: raczej średnia ( nie potrzebujesz kasku na głowie, a raczej elastyczny efekt )

rodzaj produktu: pasta, glinka

Zatem do czego są inne produkty:

wosk – włosy matowe , grube sztywne wymagające nabłyszczenia i dużej masy produktu dla zdyscyplinowania fryzury

żel – konsystencja wodna, silnie utrwala skleja włosy w sztywną konstrukcję. Kiedy kształt zostanie rozkruszony konieczne jest ponowne nałożenie produktu

pomada – ciężki kosmetyk służący do precyzyjnego układania fryzur .

guma- elastyczny produkt o dużym chwycie ( sile utrzymania włosów w danym kształcie), dedykowany dla podkreślenia poszczególnych kosmyków.

pianka – służy do wymodelowania włosów za pomocą szczotki i suszarki

lakier – utrwala ułożoną fryzurę

puder stylizacyjny – produkt nowej generacji  zwiększający tarcie między włosami co pozwala na utrwalenie fryzury bez efektu poklejenia włosów

Podsumowując – zanim zaczniesz układać swoją fryzurę przeanalizuj chwilę sytuację. Co fryzjer wystrzygł na Twojej głowie, jaki rodzaj włosów masz i jakiego efektu oczekujesz.