Classic Barber cz.1

Classic Barber cz.1

BARBER CLASSICS – co u klasycznego barbera w menu?

Witaj,

Wybierasz się z wizytą do swojego salonu lub nowego barbera i szukasz inspiracji na nowa fryzurę? Mój artykuł pozwoli Ci choć trochę odnaleźć się w fryzjerskich propozycjach.

W każdym kolejnym artykule zajmę się omówieniem jednej z klasyk fryzjerstwa męskiego.

Skupię się na podstawowych, ponadczasowych klasycznych fryzurach męskich, które może będą ciekawą inspiracją dla Ciebie.

Pod każdą z propozycji znajdziesz też sugerowane kosmetyki, których możesz użyć do uzyskania oczekiwanego efektu.

FRENCH CROP – Krótko, po męsku z grzywką, do przodu.

Szukasz rozwiązania na szybką i nieskomplikowaną fryzurę?  French Crop jest właśnie dla Ciebie.

Historia tej fryzury i jej nazwy sięga czasów elżbietańskich. Nazwa tej fryzury też ma wiele odsłon, ale najbardziej popularne to French Crop lub French Cut .  Wszystko zaczęło się od French Cut i strzyżenia męskiej brody. Była to technika strzyżenia zarostu, w którym uzyskiwało się precyzyjny obrys konturu  twarzy, wąsów i bródki. Później pojawiła się nazwa Cesar Crop , gdzie włosy były krótkie na bokach  dłuższe na górze.

Swoją popularność zawdzięcza ze względu na swoją łatwość w obsłudze. Krótkie boki i tył fryzury , dłuższa góra i grzywka   sczesana do przodu jest idealnym rozwiązaniem dla aktywnych mężczyzn nie chcących spędzać zbyt dużo czasu w łazience na stylizacji fryzury. Szybkie działanie, prysznic , mycie szamponem , suszenie ręcznikiem i gotowe.  Styl in-out  ( samoobsługowa fryzura )reprezentuje właśnie French Crop. Ta propozycja pasuje do każdego typu twarzy i struktury włosów , jej uniwersalizm przejawia się w neutralności dopasowania do każdego stylu.