Classic Barber cz.2

Classic Barber cz.2

BARBER CLASSICS – co u klasycznego barbera w menu?

Witaj,

 

Dzisiaj pod lupę biorę standard z lat 20 ubiegłego wieku czyli Slick Back.

THE SLICK BACK – gładko zaczesane do tyłu

Klasyk, nieśmiertelnik męskiego wizerunku, który zadebiutował w latach 20. Fryzura była bardzo praktyczna przy noszeniu kapeluszy i kaszkietów. Gładko zaczesane włosy nie ulegały zniszczeniu podczas noszenia nakryć głowy i gentelman wyglądał zawsze dobrze. Włosy musiały mieć co najmniej 5 cali długości, aby można było je gładko zaczesać do tyłu. Dla utrzymania i utrwalenia fryzury używano kiedyś brylantyny. Oryginalna brylantyna była konsystencji olejku, o tłustej charakterystyce nadającej ekstremalne nabłyszczenie.

Brylantyna była ekskluzywnym i dość drogim produktem, więc biedniejsi mężczyźni, których nie było na nią stać używali tłustego smaru samochodowego, który dawał podobne efekty.

W latach 20 obowiązywały 3 rodzaje tej fryzury.

Pierwsza to cała część włosów i boki zaczesane gładko do tyłu.

Druga to przedziałek, który pojawił się po środku głowy . Powód zbyt krótkie włosy, które nie udawały się idealnie wyczesać do tyłu.

Trzeci ostatni typ to też rozwiązanie z przedziałkiem wyraźnie przesunięte na wybraną stronę, ale dalej zaczesane do tyłu. Powodem tego rozwiązania było łysienie mężczyzny lub bardzo cienkie i delikatne włosy , które źle wyglądały w całości zaczesane do tyłu.