Odsiwianie męskich włosów. Czy naprawdę warto?

Odsiwianie męskich włosów. Czy naprawdę warto?

Od pewnego czasu trwa dyskusja w świecie fryzjerstwa czy warto odsiwiać męskie włosy czy też nie.zdjecie01

Uważam, że wszystko zależy od oczekiwań mężczyzny mającego siwiznę. On sam powinien otrzymać taką informację od swojego fryzjera, że taka usługa w ogóle istnieje. Ważny jest też sposób w jaki ta usługa zostanie przedstawiona. Jeśli pójdziemy klasycznym tropem i użyjemy słowa „koloryzacja” bądź „farbowanie” z pewnością napotkasz się z dziwnym spojrzeniem i słowami: „farbowanie? – nigdy w życiu!!!”.

Warto dać klientowi czas na oswojenie się z taką usługą, warto mu o niej poopowiadać i przybliżyć mu kuluary jej wykonywania.

W swojej pracy wykonuję sporo takich zabiegów i uwaga! W kilku przypadkach także dotyczy to zarostu!

Kluczem do sukcesu jest pokazanie różnic między koloryzacją, a odsiwianiem oraz odpowiednim przedstawieniem usługi.

Warto widzieć, że szybciej na ten zabieg zgodzą się osoby otwarte na nowości, dynamiczne, dbające o zdrowie i młodzieńczy wygląd. Trudniej będzie zachęcić osoby o konserwatywnym podejściu do własnego wizerunku.

Główna różnica miedzy koloryzacją a odsiwianiem polega na technologii procesu pigmentacji włosa. W odsiwiaczach zazwyczaj technologia oparta jest o rozwiązania półpermanentne dające efekt kamuflażu niż całkowitego pokrycia siwego włosa. Dlaczego? Ponieważ mężczyzna nie chce być obiektem szeptów i uśmieszków osób ze swojego otoczenia. Kamuflowanie siwizny daje efekt przybrudzenia siwizny pigmentem co przekłada się na naturalny efekt kolorystyczny. Pigmenty tlenkowe zazwyczaj w odsiwiaczach mają opóźniony proces odkładania się, przez co mężczyzna ma szansę przyzwyczaić się do zmiany. Jednym słowem unikamy efektu „przyszedł biały, wyszedł czarny”.

Kolejna zaleta to czas wykonywania usługi – zaledwie kilkanaście minut. Usługę można dyskretnie wykonać na myjce aby mężczyzna nie musiał patrzeć na proces kamuflażu.

Odsiwianie a raczej kamuflaż siwizny oparty na produktach i najnowszych technologiach, równomiernie się wypłukuje co sprawia że odrost w ogóle nie występuje.

Kiedy najlepiej zaproponować taką usługę?zdjecie02

Wtedy kiedy procent siwizny nie jest zbyt duży 10-15% . Przy siwiznach powyżej 50% zmiana będzie widoczna .

Jak przekonać klienta ?

Możesz zaproponować wykonanie próbnego odsiwiania na boku, przy skroniach , przed wykonaniem strzyżenia. Jeśli efekt będzie niezadowalający w co akurat nie wierzę i tak wykonasz strzyżenie i zetniesz odsiwione włosy. W ten sposób zupełnie małym kosztem zrobisz prezentację i przekonasz klienta.

Odsiwianie przed czy po strzyżeniu?

Warto wykonywać je po strzyżeniu włosów ponieważ szkoda kamuflować siwiznę na włosach które zetniesz.

Odsiwianie na całości głowy ?

Odsiwiaj tam gdzie jest to konieczne nie aplikuj tam gdzie nie ma siwizny. Dla wyrównania tonacji możesz przeczesać grzebieniem na 2-3 ostatnie minuty zabiegu.

Korzyści dla mężczyzny ?

– kosmetyczne zatrzymanie procesu siwienia poprzez kamuflaż siwych włosów.

– młodszy wygląd.

– lepsze samopoczucie

Każdy fryzjer powinien zaznajomić się z tą usługą, ponieważ stanowi ona kolejne rozwiązanie w kreowaniu wizerunku nowoczesnego mężczyzny. Natomiast każdy mężczyzna, który myśli o zatrzymaniu siwienia powinien choć raz spróbować kamuflażu i sprawdzić jego efekty.