POMPADOUR

POMPADOUR

kobieta madame pompadourTen klasyk ma swoje początki w XVII wieku , jego twórcą była kobieta Madame de Pompadour. Na francuskim dworze zaprezentowała fryzurę z przednią jej częścią w okolicach grzywki bardzo uniesioną i skierowaną ku przodowi, która  finalnie była zaczesana do tyłu.

pompadour elvisRewolucyjne na tamte czasy podejście do stylizacji włosów znalazło swoje odzwierciedlenie w męskim fryzjerstwie w latach 50 ubiegłego wieku. Najlepszym przykładem jest tutaj Elvis Presley.

fryzura pompadourKlasyk kojarzony dawniej z kierowcami ciężarówek a obecnie noszony przez bardzo eleganckich mężczyzn. Fryzura bardzo modna i popularna w ostatnim czasie, zagościła na głowach wielu celebrytów na całym świecie. Jej odmian jest bardzo wiele od dłuższych włosów i pełniejszej góry fryzury, skończywszy na wygolonych przedziałkach połączonych z ekstrawagancko uniesioną grzywką.

fryzura pompadourPompadour nie trzeba nosić idealnie wyczesanej , mogą też być bardziej swobodne i matowe propozycje o dużej dynamice i swobodzie ułożenia.

fryzura pompadourFryzura dość skomplikowana do ułożenia, wymaga użycia suszarki , modelowania włosów i wykończenia jej odpowiednim typem kosmetyku.

fryzura pompadourTa propozycja stylizacji fryzury nie przypadnie Panom posiadającym dość wydatne zakola, ponieważ bardzo mocno je odsłania, podczas zaczesywania włosów do tyłu.