Blog

Zrównoważony rozwój w branży barberskiej. Jak Twój salon może stać się bardziej ekologiczny?

DYSTRYBUUJEMY.
SZKOLIMY.
INTEGRUJEMY.

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

ZAJRZYJ PO WIĘCEJ

Zrównoważony rozwój to nie tylko hasło modne wśród dużych korporacji, ale również ważna koncepcja, którą mogą i powinny wprowadzać małe firmy, w tym salony barberskie. Wdrażanie praktyk ekologicznych może znacząco wpłynąć na środowisko, a także pozytywnie oddziaływać na wizerunek Twojego salonu. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz uczynić swój salon bardziej EKO.

Wybór ekologicznych produktów

Podstawą każdego salonu barberskiego są produkty do stylizacji, pielęgnacji włosów i brody. Wybierając produkty, zwróć uwagę na ich skład i sposób produkcji. Preferuj te, które są biodegradowalne, wyprodukowane z naturalnych składników i pakowane w opakowania przyjazne dla środowiska. Było to nas bardzo ważne, przy tworzeniu oferty Męskiego Zacięcie i doborze odpowiednich marek. Innowacyjne, wydajne, z naturalnym składem, a do tego ekologiczne produkty oferują: Beardburys, MKS eco, Rica, Clubman, Davines i Pan Drwal. Z łatwością znajdziesz je w zakładce “produkty”

Zmniejszone zużycie wody i energii

Woda to cenny zasób, a w salonach barberskich jest niezbędna. Rozważ zainstalowanie ekonomicznych głowic prysznicowych oraz kranów, które redukują zużycie wody. Podobnie, inwestycja w energooszczędne oświetlenie LED pomoże zmniejszyć rachunki za prąd i ograniczyć ślad węglowy Twojego salonu.

Recykling i redukcja odpadów

Utwórz system segregacji odpadów w swoim salonie. Zachęcaj do recyklingu opakowań po produktach oraz wykorzystuj ponownie ręczniki i inne materiały, jeśli to możliwe. Ograniczanie jednorazowych produktów to kolejny krok w kierunku zrównoważonego salonu.

Pamiętaj, że każdy mały krok ma znaczenie. Przejście na bardziej ekologiczne rozwiązania w Twoim salonie barberskim nie tylko przyczyni się do ochrony środowiska, ale także zbuduje pozytywny wizerunek Twojego biznesu w oczach klientów, którzy coraz częściej wybierają marki świadome ekologicznie. To inwestycja, która procentuje na wielu poziomach.

ZNAJDŹ NAS

ul. Ołowiana 12,
85-461 Bydgoszcz

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel: 52 325 20 00
kontakt@meskiezaciecie.pl

ZAJRZYJ PO WIĘCEJ